nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Konkursy na realizację polityki zdrowotnej 
 

Ogłoszenie w sprawie podziału środków pomiędzy realizatorów Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowychWarszawa, 16 czerwca 2008 r.


Ogłoszenie w sprawie podziału środków


pomiędzy realizatorów Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych programu, zadania pn. „Tomografia Pozytonowa (PET) - budowa sieci ośrodków (PET).

W związku z przyjęciem na posiedzeniu Kierownictwa w dniu 4 czerwca 2008 r. do realizacji programu Tomografia Pozytonowa (PET) - budowa sieci ośrodków (PET), zawierającym propozycję podziału środków finansowych w roku bieżącym pomiędzy jednostki wybrane do uczestnictwa w programie w roku 2008, w ramach procedury konkursowej ogłoszonej i rozstrzygniętej w roku 2006 oraz na podstawie oględzin przygotowania tworzonych w ramach programu ośrodków PET, dokonanych przez Komisję ds. ustalenia faktycznego stanu przygotowań infrastruktury, pod kątem możliwości wykorzystania środków finansowych i instalacji urządzeń przewidzianych do zakupu w roku 2008.

Departament Polityki Zdrowotnej uprzejmie informuje o dokonanym w ramach przedmiotowego programu na rok 2008 podziale środków finansowych.

Na realizację Programu w budżecie Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych zarezerwowano kwotę w wysokości 45 mln. zł.

Rozdysponowano powyższe w sposób następujący:

1. 10 mln. zł
dla Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
na zakup cyklotronu.

2. 10 mln. zł
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
na zakup urządzenia PET-CT.

3. 10 mln. zł
dla Centrum Onkologii w Warszawie
na zakup urządzenia PET-CT.

4. 5 mln. zł
dla Centrum Onkologii im. Prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
na zakup doposażenia dla działającego cyklotronu.

5. 10 mln. zł
dla Akademickiego Centrum Klinicznego w Gdańsku,
na zakup urządzenia PET-CT. (warunkowo)

Cztery Umowy z wyłączeniem Umowy dla Akademickiego Centrum Klinicznego w Gdańsku na realizację programu w roku bieżącym zostaną przekazane przez Departament Polityki Zdrowotnej do wskazanych realizatorów programu, do końca czerwca 2008 r.

Podpisanie umowy z Akademickim Centrum Klinicznym w Gdańsku uwarunkowane zostało jednak wynikami analizy sytuacji o wysokości zaangażowanych do chwili obecnej przez Szpital ACK w Gdańsku własnych środków finansowych na budowę ośrodka oraz o poziomie zaawansowania prowadzonych przez Szpital inwestycji budowlanych w przedmiotowym zakresie. Do nadzorowania powyższego wskazana została Pani Minister Mariola Dwornikowska.

Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2008-06-16
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 3101 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2020 © by Ministerstwo Zdrowia.