nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Komunikat dotyczący egzekucji z wierzytelności przysługujących SPZOZ...RZECZNIK PRASOWY MINISTRA ZDROWIA
Renata Furman

Komunikat


    W związku z pytaniami kierowanymi do Ministra Zdrowia informuję, że w wyniku wejścia w życie przepisów ustawy o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia, zmieni się stan prawny w zakresie egzekucji z wierzytelności przysługujących samodzielnym publicznym zakładom opieki zdrowotnej z tytułu wykonywania umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych zawartych z kasami chorych.
    Art. 36 wyżej wymienionej ustawy stanowi, że Narodowy Fundusz Zdrowia jest państwową jednostką organizacyjną. W wyniku tego wierzytelności (wynikające z umów pomiędzy NFZ a świadczeniodawcami), które przysługują samodzielnym publicznym zakładom opieki zdrowotnej, nie będą mogły podlegać zajęciom komorniczym w wysokości do 75%.
Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2003-02-18
Opublikowany przez: Arkadiusz Wieczorek

Statystyka strony: 6023 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.