nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Komentarz do artykułu „Oto lista przyszłych bankrutów. Zniknie 113 szpitali!”, który ukazał się w dzienniku „Fakt” 15 lutego br.MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY
Ewa Gwiazdowicz

Warszawa 15 lutego 2008 r.Komentarz do artykułu „Oto lista przyszłych bankrutów. Zniknie 113 szpitali!”, który ukazał się w dzienniku „Fakt” 15 lutego br.

Artykuł „Oto lista przyszłych bankrutów. Zniknie 113 szpitali!”, który ukazał się w dzienniku „Fakt” 15 lutego br. zawiera informacje nieaktualne i stawia tezy nieuprawnione. Dane, na które powołuje się gazeta, pochodzą sprzed ponad miesiąca
i nie prezentują sytuacji ekonomicznej szpitali. Dane te dotyczyły potencjalnych konsekwencji związanych z negocjacjami płacowymi prowadzonymi na terenie całego kraju. Co więcej z materiałów, na które powołuje się redakcja wynika wprost, że dotyczą one nie całych szpitali a jedynie poszczególnych oddziałów.

Zestawienie wspomnianych danych i opatrzenie artykułu takim tytułem należy traktować jako celowe wprowadzenie czytelnika w błąd. Działanie to jest szkodliwe – powoduje niepokój wśród pacjentów i pracowników placówek ochrony zdrowia.

Ponadto dokument „Informacja Rządu na temat obecnej sytuacji ochrony zdrowia w Polsce” jest dokumentem oficjalnym i jest dostępny od dawna na stronach internetowych Sejmu RP - druk nr 176, w związku z tym redakcja, wbrew swoim twierdzeniom, nie musiała niczego zdobywać.

Ewa Gwiazdowicz
Odpowiedź redakcji "Fakt" na komentarz;

Wyjaśnienie » Dziennik "Fakt" 25 lutego br. (strona 7 )

Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2008-02-15
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 8526 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.