nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Przesłanie dr Gro Harlem Brundtland – Dyrektora Generalnego WHONajwięcej niebezpieczeństw zagraża zdrowiu dzieci w tych miejscach, w których powinny czuć się one najbezpieczniej – w domu, szkole i w najbliższym otoczeniu. Każdego roku miliony dzieci w wieku do 5 lat, głównie w krajach rozwijających się, umiera z powodu chorób bezpośrednio związanych z miejscami gdzie żyją, uczą się
i bawią. Do chorób tych zalicza się zarówno, malarię, biegunkę jak również ostre zakażenia dróg oddechowych oraz nieszczęśliwe wypadki.

Zgonom tym można zapobiec. Wiemy jak tego dokonać. Opracowano strategiczne działania do zwalczania tych zagrożeń. Muszą one zostać wprowadzone w życie w całym świecie i w każdym kraju. Dlatego też tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia został poświęcony zdrowemu środowisku dla dzieci.

Wszyscy musimy z całą mocą zwalczać te zagrożenia. Liczba chorób, których występowanie jest ściśle powiązane ze środowiskiem jest ogromna i w niewspółmiernie dużej części dotyka właśnie dzieci. W sierpniu 2002 Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła Inicjatywę - Zdrowe Środowisko dla Dzieci. W chwili obecnej istnieje wiele współpracujących grup w różnych częściach świata, które starają się uczynić z tej inicjatywy aktywny, ogólnoświatowy sojusz, który będzie w stanie wspierać środowiska lokalne, tak, aby dzieci żyły zdrowiej w domu, szkole. Pracując razem na wielu frontach, rozwijając istniejące programy i dostosowując je do warunków lokalnych, sojusze te mogą dokonać zmian. Razem jesteśmy w stanie lepiej stawić czoła tym problemom, które dotyczą państw, społeczności, regionów i sektorów na całym świecie.

Każde dziecko ma prawo dorastać w bezpiecznym dla zdrowia środowisku – domu, szkole, najbliższym otoczeniu. Przyszły rozwój naszych dzieci – i ich świata – zależy od zapewnienia im zdrowia teraz.

Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2003-04-07
Opublikowany przez: Arkadiusz Wieczorek

Statystyka strony: 4017 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.