nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Komunikat Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczący wykazu podręczników, czasopism i biuletynów firmowych, które będą pomocne w przygotowaniach diagnostów laboratoryjnych do egzaminu specjalizacyjnegoZgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o diagnostyce laboratoryjnej (Dz. U. Nr 144, poz. 1529 z późn. zm.) diagnosta laboratoryjny ma prawo i obowiązek pogłębiania i aktualizowania wiedzy i umiejętności zawodowych, w tym w szczególności ma prawo do uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia. Szczegółowy sposób i tryb przeprowadzania oraz odbywania specjalizacji diagnostów laboratoryjnych określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 kwietnia 2004 r. w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty przez diagnostów laboratoryjnych (Dz. U. Nr 126, poz.1319).

Jednocześnie Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawia w załączeniu wykaz podręczników, czasopism i biuletynów firmowych, które będą pomocne w przygotowaniach diagnostów laboratoryjnych do egzaminu specjalizacyjnego, otrzymany od Pana Prof. dr hab. Jana Kantego Kulpy – Konsultanta Krajowego w dziedzinie diagnostyka laboratoryjna. Powyższy wykaz będzie sukcesywnie uzupełniany.


Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2009-04-27
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 4110 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.