nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Sukces II Forum Funduszy EuropejskichSukces II Forum Funduszy Europejskich


W dniach 7-8 maja 2009 r. na Placu Zamkowym w Warszawie odbyło się II Forum Funduszy Europejskich, jedno z największych i najważniejszych wydarzeń poświęconym funduszom europejskim w Polsce. Tegoroczna edycja miała charakter wyjątkowy, gdyż oprócz części wystawienniczej odbywały się liczne imprezy towarzyszące oraz panele dyskusyjne z udziałem przedsiębiorców i ekspertów. W II Forum udział wzięli również m.in. Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Pierwszego dnia imprezy dyskutowano na temat wsparcia beneficjentów z funduszy europejskich w czasach spowolnienia gospodarczego. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że kluczem do sukcesu nie jest ilość wydatkowanych środków z funduszy, ale sposób w jaki się je wykorzystuje oraz ich efektywność.

Drugiego dnia odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich poświęcony był roli środków unijnych w dobie kryzysu gospodarczego, drugi natomiast, podsumował 5 lat polskich doświadczeń w korzystaniu z pomocy Unii Europejskiej. Rozstrzygnięty został również konkurs EUROLIDER 2009. Jego laureatami są osoby, które nadają naszemu europejskiemu sukcesowi ludzki wymiar, niejednokrotnie bezinteresownie angażując swój wysiłek i energię, by umożliwić lokalnym społecznościom skorzystanie z wielkiej szansy jaką są fundusze europejskie. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w Arkadach Kubickiego przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska oraz Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietę Bieńkowską.
Ogromne zainteresowanie zwiedzających wzbudziły stoiska wystawiennicze, na których zaprezentowały się instytucje z całej Polski zajmujące się wdrażaniem programów współfinansowanych ze środków europejskich.

Wśród nich zaprezentowali się również przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, czyli Departament Funduszy Europejskich, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, a także Biuro ds. Spraw Zagranicznych Programów Pomocy w Ochronie Zdrowia. Uczestnicy zapoznali się z możliwościami dofinansowania inwestycji w ochronie zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Potencjalni beneficjenci mogą także skorzystać z dofinansowania na studia pomostowe, szkolenia i akredytacje finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Priorytetu Opieka zdrowotna i opieka nad dzieckiem w ramach MF EOG (Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego) i NMF (Norweski Mechanizm Finansowy). Zainteresowani mogli uzyskać informacje na temat terminów składania wniosków oraz dokumentów niezbędnych do aplikowania o środki unijne. Ponadto, odwiedzający mogli obejrzeć liczne wystawy dotyczące projektów realizowanych w Polsce, a także skorzystać z interaktywnej mapy unijnych dotacji.

Kolejna edycja już za rok. Na pewno tam będziemy.

Więcej informacji

Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2009-05-09
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 5101 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.