nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Nowe projekty z obszaru ochrony zdrowia na liście projektów indywidualnych Programu Infrastruktura i ŚrodowiskoZakończyła się kolejna aktualizacja listy projektów indywidualnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Przypomnijmy, iż projekty indywidualne stanowią przedsięwzięcia o strategicznym znaczeniu, których wdrożenie w istotny sposób przyczynia się do przyspieszenia rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.

Nowe projekty w ramach Priorytetu XII PO IiŚ:


1. Utworzenie Kliniki Chorób Zakaźnych i dostosowanie zaplecza diagnostyczno leczniczego SPSK Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie;
2. Rozbudowa Szpitala Klinicznego Nr 1 - Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych PAM;
3. Poprawa efektywności leczenia chorób płuc w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie;
4. Rozbudowa Instytutu Kardiologii o nowy Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej wraz z przebudową Klinik i doposażeniem Instytutu w wysokospecjalistyczny aparat hemodynamiczny przystosowany do pracy hybrydowej;
5. Przebudowa i rozbudowa wraz z wyposażeniem Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce - Zdrój.

Ponadto nastąpiła zmiana trybu realizacji projektu Budowa i wyposażenie wojewódzkich centrów powiadamiania ratunkowego. Obecnie projekt ten umieszczony został również na liście projektów indywidualnych.
Dodatkowo projekt w zakresie Budowy i remontu oraz doposażenia baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został podzielony na dwa odrębne projekty, co umożliwi szybszą realizację inwestycji.


Łącznie w obszarze ochrony zdrowia na liście projektów indywidualnych PO IiŚ zamieszczonych zostało 8 projektów, których koszt całkowity wynosi 462,27 mln zł, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 362,94 mln zł.


Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2009-08-04
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 6369 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.