nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

List Ministra Zdrowia z okazji Światowego Dnia Przeciwdziałania KorupcjiMINISTER ZDROWIA

Warszawa, 9 grudnia 2009 r .MZ-DNM-046-10020-5/AK/09


Szanowni Państwo,
Światowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji, który przypada 9 grudnia, skłania nas do głębokiej refleksji nad złożonym problemem, jakim jest korupcja. Jest to zjawisko o wysokiej szkodliwości społecznej spotykane w różnych sferach życia, nie tylko w ochronie zdrowia, jednak to właśnie korupcja w ochronie zdrowia, dotyka nas jako obywateli szczególnie. Pod jej wpływem społeczeństwo traci zaufanie do pracowników opieki medycznej oraz negatywnie postrzega funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia jako całości.

Jako Minister Zdrowia walkę z korupcją uczyniłam jednym ze swoich priorytetów, a kierowane przeze mnie Ministerstwo Zdrowia aktywnie uczestniczy w realizacji strategii antykorupcyjnej polskiego rządu.

Mając świadomość, iż walka z korupcją, jest procesem trudnym i złożonym, że nigdy nie będzie można powiedzieć, że zrobiło się wszystko, podjęliśmy to wyzwanie. Walka ta jest ciężka i mozolna, a efekty nie są widoczne od razu, czasami trzeba na nie czekać latami. Zamiast dokonywać spektakularnych akcji zatrzymań, zdecydowaliśmy się postawić na dobre prawo i budowanie kultury antykorupcyjnej. Podjęliśmy próbę ucywilizowania lobbingu firm farmaceutycznych.

Jednak zwycięstwo w tej walce nie jest możliwe bez aktywnego udziału obywateli. Bez Państwa sprzeciwu i odmowy uczestnictwa w korupcyjnym procederze, nie odniesiemy sukcesu. Dobre prawo, stanowi bowiem tylko fundament dla dalszych działań. Świadomość społeczna oraz aktywne reagowanie na wszelkie przejawy korupcji i nie poddawanie się nim leżą w interesie każdego z nas i są naszym obywatelskim obowiązkiem.


Minister Zdrowia
(-) Ewa Kopacz


Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2009-12-09
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 3372 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.