nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Informacja na temat leczenia szpiczaka mnogiego i zwyrodnienia plamki żółtej (AMD)MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY

Warszawa, 28 maja 2010 r.
INFORMACJA
na temat leczenia szpiczaka mnogiego i zwyrodnienia plamki żółtej (AMD)W dniu 28 maja 2010 r., w Ministerstwie Zdrowia odbyła się konferencja prasowa na temat leczenia szpiczaka mnogiego i zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Marka Twardowskiego i wiceprezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Macieja Dworskiego.
Minister Marek Twardowski poinformował, że finansowanie leczenia w ramach nowego programu terapeutycznego „Leczenie neowaskularnej wysiękowej postaci plamki żółtej” preparatem Lucentis, rozpocznie się po wejściu w życie Zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, które zostanie ogłoszone w najbliższych dniach. Terapia preparatem Lucentis będzie w całości finansowana ze środków NFZ.

Drugim, niezwykle istotnym, wprowadzanym do grupy świadczeń gwarantowanych, jest leczenie chorych z rozpoznaniem szpiczaka mnogiego preparatem Revlimid. Po niezwykle trudnych negocjacjach z producentem leku, udało się wypracować ustalenia, które pozwalają na finansowanie w/w terapii. Od dnia dzisiejszego rozliczanie świadczeń będzie się odbywać w ramach programu zdrowotnego „Chemioterapia niestandardowa’’, aż do czasu utworzenia programu terapeutycznego „Leczenie szpiczaka mnogiego – linalidomidem”, nad którym resort Zdrowia rozpoczął prace./-/ Piotr Olechno
Rzecznik Prasowy


Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2010-05-28
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 6800 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.