nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

INFORMACJA PRASOWA – Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz rozmawiał z Danielem Bahrem, Federalnym Ministrem Zdrowia Niemiec.MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY

Warszawa, 13 września 2012 r.INFORMACJA PRASOWA – Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz rozmawiał z Danielem Bahrem, Federalnym Ministrem Zdrowia Niemiec.


W dniu 13 września 2012 r. Minister Bartosz Arłukowicz odbył rozmowę telefoniczną z Danielem Bahrem, Federalnym Ministrem Zdrowia Niemiec. Tematem rozmowy były zagadnienia związane profilaktyką i leczeniem chorób nowotworowych.

Minister Arłukowicz poinformował Federalnego Ministra Zdrowia Niemiec o planach wprowadzenia zmian systemowych w zakresie leczenia onkologicznego w Polsce, podkreślając jednocześnie że w pracach nad tymi zmianami chciałby skorzystać z niemieckich wzorców i doświadczeń w leczeniu i profilaktyce chorób nowotworowych.

Minister Bahr przekazał, że w chwili obecnej w niemieckim parlamencie toczą się prace nad projektem ustawy o rozwoju systemu badań przesiewowych i rejestrze zachorowań na raka. Podkreślił, że ustawa ta wprowadza nowe rozwiązania systemowe, które umożliwią skuteczne działania w zakresie profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych (przede wszystkim w przypadku raka szyjki macicy i raka jelita grubego). Zadeklarował również wsparcie niemieckich ekspertów podkreślając jednocześnie rolę niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem (Deutsches Krebsforschungszentrum) jako instytucji o uznanej renomie zarówno w kontekście jakości usług leczniczych, jak i działań podejmowanych w obszarze profilaktyki nowotworowej. Zaznaczył, że eksperci z Centrum są gotowi podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie z partnerami z Polski.

Minister Arłukowicz i Minister Bahr uzgodnili, że eksperci z obu państw nawiążą stałą, roboczą współpracę w celu wymiany doświadczeń w odniesieniu do rozwiązań systemowych w zakresie leczenia raka.


/-/Agnieszka Gołąbek
Rzecznik Prasowy


Wersja do drukuPowrót


Data utworzenia:
       2012-09-13
Data publikacji:
       2012-09-13
Opublikowany przez: Marlena Woźniak

Statystyka strony: 6147 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2020 © by Ministerstwo Zdrowia.