nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka – zaproszenie do programuHigiena Rąk to Bezpieczna Opieka – zaproszenie do programu


W dniu 7 stycznia 2013 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie inaugurujące program promujący higienę rąk w opiece zdrowotnej. Inicjatywa ta jest realizowana w ramach Dwuletniej Umowy o Współpracy zawartej pomiędzy Biurem Regionalnym dla Europy WHO a Ministrem Zdrowa na lata 2012-13 i koordynowana przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, będące Ośrodkiem Współpracy z WHO. Działania na rzecz promocji higieny rąk w sektorze ochrony zdrowia są oparte o inicjatywę Światowego Sojuszu na Rzecz Bezpieczeństwa Pacjentów (World Alliance for Patient Safety) WHO: Clean Care is Safer Care, służącej redukowaniu liczby zakażeń w jednostkach opieki zdrowotnej na całym świecie. W Polsce zainteresowanie udziałem w programie wyraziły liczne stowarzyszenia i organizacje, którym bliskie są zagadnienia poprawy jakości i bezpieczeństwa opieki. Szczegółowe informacje na temat kampanii znajdują się na stronie internetowej CMJ: www.cmj.org.pl w zakładce Higiena Rąk to Bezpieczna Opieka.

Szpitale zainteresowane udziałem w programie (pilotaż kwestionariusza samooceny) proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie CMJ i przesłanie go drogą elektroniczną do pani Kamili Luty na adres: luty@cmj.org.pl, jak również pocztową na adres CMJ. Zakwalifikowane jednostki uzyskają stosowne potwierdzenie do dnia 15 lutego 2013.

Pytania i kontakt z Panią K.Luty z CMJ: luty@cmj.org.pl ; tel. 124278251 wew. 67.


Wersja do drukuPowrót


Data utworzenia:
       2013-01-14
Data publikacji:
       2013-01-14
Opublikowany przez: Marlena Woźniak

Statystyka strony: 7056 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.