nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Więcej rezydentur z pediatrii i internyMINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY

Warszawa, 11 września 2013 r.Więcej rezydentur z pediatrii i interny


W tegorocznym, jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym minister zdrowia przyznał 280 miejsc szkoleniowych w dziedzinie pediatrii. Łącznie, w obu tegorocznych postępowaniach kwalifikacyjnych, przyznano w dziedzinie pediatrii 312 miejsc – to jest o ponad 100 rezydentur więcej, niż w ubiegłym roku. Najwięcej miejsc szkoleniowych zostało przyznanych w dziedzinie chorób wewnętrznych - 410. W tym roku, w obu postępowaniach kwalifikacyjnych, przyznano w dziedzinie chorób wewnętrznych łącznie 426 miejsc, co oznacza wzrost o 176 miejsc w stosunku do liczby rezydentur przyznanych w 2012 roku.

Zwiększenie liczby rezydentur internistycznych i pediatrycznych związane jest z planowanymi zmianami w podstawowej opiece zdrowotnej oraz z ułatwieniem dostępu do opieki medycznej dla najmłodszych pacjentów.

Ogółem minister zdrowia przyznał 2464 miejsc rezydenckich dla lekarzy i lekarzy dentystów, którzy rozpoczną specjalizację na podstawie postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzanego w okresie od 1 do 31 października 2013 r.

Szczegółowe informacje na temat liczby miejsc szkoleniowych w poszczególnych dziedzinach medycyny (w podziale na województwa) zawiera Komunikat opublikowany wczoraj w serwisie internetowym ministerstwa, w dziale Nauka.

/-/Krzysztof Bąk
rzecznik prasowy
Ministra Zdrowia


Wersja do drukuPowrót


Data utworzenia:
       2013-09-11
Data publikacji:
       2013-09-11
Opublikowany przez: Marlena Woźniak

Statystyka strony: 6395 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.