nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Komunikat w sprawie zasad wytwarzania produktów leczniczychMINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY
Paweł Trzciński

Warszawa, 10 listopada 2006 r.

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZASAD WYTWARZANIA PRODUKTÓW LECZNICZYCHW związku z pojawiającą się w mediach nieprawdziwą informacją jakoby w ciągu kilku ostatnich miesięcy w Polsce nie obowiązywały żadne przepisy regulujące zasady wytwarzania produktów leczniczych, Minister Zdrowia informuje, że ustawa – Prawo farmaceutyczne nakłada na wytwórców obowiązek przestrzegania Europejskich zasad Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP). Brak przewodnika GMP w języku polskim nie usprawiedliwia żadnego wytwórcy który nie stosuje i wykazuje się nieznajomością standardów europejskich w tym zakresie.

Standardy Europejskiej Dobrej Praktyki Wytwarzania tworzone są przez ekspertów krajów członkowskich Unii Europejskiej i podlegają niezwykle dynamicznym zmianom, w związku z powyższym wymagają ciągłej aktualizacji.

Od 1 stycznia 2006 roku polska inspekcja jest członkiem PIC/S (Schemat Współpracy Inspekcji Farmaceutycznych), organizacji skupiającej 28 państw, dla których posługiwanie się jednakowymi standardami, w oparciu o europejski przewodnik Dobrej Praktyki Wytwarzania, jest kluczowym elementem współpracy.

Ponadto należy zaznaczyć, iż art. 43 ustawy upoważnia Głównego Inspektora Farmaceutycznego do cofnięcia zezwolenia na wytwarzanie w przypadku stwierdzenia nie stosowania zasad GMP.


Paweł Trzciński
Rzecznik Ministra Zdrowia


Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2006-11-10
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 7700 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.