nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Komunikat w związku z przerwą w dystrybucji AMINOFILINYMINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY
Paweł Trzciński

Warszawa, 27 kwietnia 2007 r.KOMUNIKAT
W ZWIĄZKU Z PRZERWĄ W DYSTRYBUCJI AMINOFILINY


W związku z przerwą w dystrybucji Aminofiliny firmy Pliva, w dniu 25.04.2007.r., zebrał się zespół ekspertów w składzie:
Prof. Bożena Tarchalska Kryńska
Prof. Piotr Kuna
Prof. Kazimierz Kruszewski
Prof. Kazimierz Stanisław Roszkowski –Śliż

Eksperci ocenili potencjalne konsekwencje braku Aminofiliny na polskim rynku. W ich jednomyślnej opinii brak tego produktu nie będzie stanowił zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów.

We współczesnej medycynie Aminofilina przestała być lekiem powszechnie zalecanym ze względu na liczne działania niepożądane.
W związku z powyższym Minister Zdrowia przygotował rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być doraźnie dostarczane w związku z udzielanym świadczeniem zdrowotnym, oraz wykazu produktów leczniczych wchodzących w skład zestawów przeciwwstrząsowych, ratujących życie, usuwające Aminofilinę z zestawów leków zalecanych w leczeniu astmy i przewlekłych zespołów oskrzelowo - płucnych.

Z uwagi na brak dostępności preparatu Aminophyllinium roztworu do wstrzykiwań dożylnych 25mg/ml zaleca się stosowanie w ramach farmakoterapii zastępczej preparatu Theophyllinium roztwór do wlewów dożylnych firmy Baxter – Terpol w dawce 300mg/250ml.

Paweł Trzciński
Rzecznik Prasowy
Ministra ZdrowiaZałącznik:
Opinia Krajowego Konsultanta w dziedzinie alergologii.
Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2007-04-27
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 10165 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.