nawigacja 

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

budżet Działalnść lobbingowa Dziennik Urzędowy fundusze strukturalne kierownictwo kontakt leki majątek Minister Zdrowia MZ Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ ogłoszenia Podsekretarz Stanu praca Program prac legislacyjnych projekt przetarg recepta refundacja refundowane regulamin rozporządzenie Sekretarz Stanu statut Świadczenia gwarantowane Świadczenia wysokospecjalistyczne zamówienia publiczne zdrowie

   Ogłoszenia 
 

Komunikat w związku z zaistniałym niedoborem immunoglobuliny anty-DMINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY
Paweł Trzciński

Warszawa, 16 maja 2007 r.
KOMUNIKAT
W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁYM NIEDOBOREM IMMUNOGLOBULINY ANTY- D


W związku z zaistniałym niedoborem immunoglobuliny anty-D, spowodowanym zwiększonym zużyciem i niezakończonym cyklem produkcyjnym u krajowego producenta, Minister Zdrowia na wniosek Krajowego Konsultanta w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii dokonał natychmiastowego zakupu interwencyjnego przedmiotowego produktu leczniczego. Dostawa i dystrybucja zakupionej immunoglobuliny anty-D rozpocznie się w dniu jutrzejszym.

Jednocześnie Minister Zdrowia polecił Dyrektorom Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aby dokonali alokacji posiadanych rezerw immunoglobuliny anty-D w celu zabezpieczenia najpilniejszych potrzeb w poszczególnych województwach.

Ponadto Minister Zdrowia w porozumieniu z NFZ zmodyfikuje system zaopatrzenia polskiego lecznictwa w immunoglobulinę anty-D, aby podobna sytuacja dotycząca niedoborów w zaopatrzeniu, nie powtórzyła się w przyszłości.

Paweł Trzciński
Rzecznik Prasowy
Ministra Zdrowia


Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2007-05-16
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 6744 wizyt

 
 

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniania na wniosek.

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Biuletyn Informacji Publicznej
 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.