Konkursy na realizację polityki zdrowotnej 
 

Ogłoszenie w sprawie podziału środków pomiędzy realizatorów Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych


Warszawa, 16 czerwca 2008 r.


Ogłoszenie w sprawie podziału środków


pomiędzy realizatorów Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych programu, zadania pn. „Tomografia Pozytonowa (PET) - budowa sieci ośrodków (PET).

W związku z przyjęciem na posiedzeniu Kierownictwa w dniu 4 czerwca 2008 r. do realizacji programu Tomografia Pozytonowa (PET) - budowa sieci ośrodków (PET), zawierającym propozycję podziału środków finansowych w roku bieżącym pomiędzy jednostki wybrane do uczestnictwa w programie w roku 2008, w ramach procedury konkursowej ogłoszonej i rozstrzygniętej w roku 2006 oraz na podstawie oględzin przygotowania tworzonych w ramach programu ośrodków PET, dokonanych przez Komisję ds. ustalenia faktycznego stanu przygotowań infrastruktury, pod kątem możliwości wykorzystania środków finansowych i instalacji urządzeń przewidzianych do zakupu w roku 2008.

Departament Polityki Zdrowotnej uprzejmie informuje o dokonanym w ramach przedmiotowego programu na rok 2008 podziale środków finansowych.

Na realizację Programu w budżecie Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych zarezerwowano kwotę w wysokości 45 mln. zł.

Rozdysponowano powyższe w sposób następujący:

1. 10 mln. zł
dla Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
na zakup cyklotronu.

2. 10 mln. zł
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
na zakup urządzenia PET-CT.

3. 10 mln. zł
dla Centrum Onkologii w Warszawie
na zakup urządzenia PET-CT.

4. 5 mln. zł
dla Centrum Onkologii im. Prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
na zakup doposażenia dla działającego cyklotronu.

5. 10 mln. zł
dla Akademickiego Centrum Klinicznego w Gdańsku,
na zakup urządzenia PET-CT. (warunkowo)

Cztery Umowy z wyłączeniem Umowy dla Akademickiego Centrum Klinicznego w Gdańsku na realizację programu w roku bieżącym zostaną przekazane przez Departament Polityki Zdrowotnej do wskazanych realizatorów programu, do końca czerwca 2008 r.

Podpisanie umowy z Akademickim Centrum Klinicznym w Gdańsku uwarunkowane zostało jednak wynikami analizy sytuacji o wysokości zaangażowanych do chwili obecnej przez Szpital ACK w Gdańsku własnych środków finansowych na budowę ośrodka oraz o poziomie zaawansowania prowadzonych przez Szpital inwestycji budowlanych w przedmiotowym zakresie. Do nadzorowania powyższego wskazana została Pani Minister Mariola Dwornikowska.
Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2008-06-16
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 3079 wizyt

 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.