Konkursy na realizację polityki zdrowotnej 
 

Komunikat dotyczący realizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych w roku 2009


Komunikat dotyczący realizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych w roku 2009.


W związku z przyjęciem przez Kierownictwo Ministerstwa Zdrowia w dniu 9 marca 2009 r. Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych do realizacji w roku 2009, Ministerstwo Zdrowia informuje:
Na realizację zadań Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych ( załącznik nr 1) zarezerwowane zostały środki finansowe w wysokości 250 mln. zł., z czego:
Środki majątkowe w wysokości 190 mln. zł. przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla potrzeb zakładów radioterapii, oddziałów torakochirurgii, ośrodków leczenia białaczek, chłoniaków złośliwych, oddziałów opieki paliatywnej, dla potrzeb rejestrowania danych o nowotworach., utworzenia ośrodka PET w północnych regionach Polski, doposażenie ośrodków diagnostyki onkologicznej.
Środki bieżące w wysokości 60 mln. zł przeznaczone zostaną na działania profilaktyczne, tj. program badań przesiewowych raka jelita grubego, populacyjne programy wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy, program prewencji pierwotnej, programy opieki nad rodzinami genetycznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na nowotwory złośliwe, programy poprawy jakości leczenia i diagnostyki nowotworów złośliwych u dzieci, w tym na zakupy endoprotez u dzieci, programy edukacyjne i szkoleniowe w zakresie onkologii.

Mając powyższe na uwadze:
Ogłoszenia konkursowe na wybór realizatorów poszczególnych zadań Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych, ukażą się w miesiącach marzec/kwiecień br. na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia www2.mz.gov.pl w zakładce Narodowy pogram zwalczania chorób nowotworowych oraz konkursy na realizację programów polityki zdrowotnej.
Umowy dla realizatorów programów profilaktycznych, wybranych na lata 2005-2010 są przygotowywane i będą przekazywane jednostkom w miesiącach marzec/kwiecień.
Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2009-03-16
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 5068 wizyt

 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.