Ogłoszenia 
 

Komentarz do artykułu „Oto lista przyszłych bankrutów. Zniknie 113 szpitali!”, który ukazał się w dzienniku „Fakt” 15 lutego br.


MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY
Ewa Gwiazdowicz

Warszawa 15 lutego 2008 r.Komentarz do artykułu „Oto lista przyszłych bankrutów. Zniknie 113 szpitali!”, który ukazał się w dzienniku „Fakt” 15 lutego br.

Artykuł „Oto lista przyszłych bankrutów. Zniknie 113 szpitali!”, który ukazał się w dzienniku „Fakt” 15 lutego br. zawiera informacje nieaktualne i stawia tezy nieuprawnione. Dane, na które powołuje się gazeta, pochodzą sprzed ponad miesiąca
i nie prezentują sytuacji ekonomicznej szpitali. Dane te dotyczyły potencjalnych konsekwencji związanych z negocjacjami płacowymi prowadzonymi na terenie całego kraju. Co więcej z materiałów, na które powołuje się redakcja wynika wprost, że dotyczą one nie całych szpitali a jedynie poszczególnych oddziałów.

Zestawienie wspomnianych danych i opatrzenie artykułu takim tytułem należy traktować jako celowe wprowadzenie czytelnika w błąd. Działanie to jest szkodliwe – powoduje niepokój wśród pacjentów i pracowników placówek ochrony zdrowia.

Ponadto dokument „Informacja Rządu na temat obecnej sytuacji ochrony zdrowia w Polsce” jest dokumentem oficjalnym i jest dostępny od dawna na stronach internetowych Sejmu RP - druk nr 176, w związku z tym redakcja, wbrew swoim twierdzeniom, nie musiała niczego zdobywać.

Ewa Gwiazdowicz
Odpowiedź redakcji "Fakt" na komentarz;

Wyjaśnienie » Dziennik "Fakt" 25 lutego br. (strona 7 )
Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2008-02-15
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 8574 wizyt

 
2001-2020 © by Ministerstwo Zdrowia.