Ogłoszenia 
 

Sukces II Forum Funduszy Europejskich


Sukces II Forum Funduszy Europejskich


W dniach 7-8 maja 2009 r. na Placu Zamkowym w Warszawie odbyło się II Forum Funduszy Europejskich, jedno z największych i najważniejszych wydarzeń poświęconym funduszom europejskim w Polsce. Tegoroczna edycja miała charakter wyjątkowy, gdyż oprócz części wystawienniczej odbywały się liczne imprezy towarzyszące oraz panele dyskusyjne z udziałem przedsiębiorców i ekspertów. W II Forum udział wzięli również m.in. Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Pierwszego dnia imprezy dyskutowano na temat wsparcia beneficjentów z funduszy europejskich w czasach spowolnienia gospodarczego. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że kluczem do sukcesu nie jest ilość wydatkowanych środków z funduszy, ale sposób w jaki się je wykorzystuje oraz ich efektywność.

Drugiego dnia odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich poświęcony był roli środków unijnych w dobie kryzysu gospodarczego, drugi natomiast, podsumował 5 lat polskich doświadczeń w korzystaniu z pomocy Unii Europejskiej. Rozstrzygnięty został również konkurs EUROLIDER 2009. Jego laureatami są osoby, które nadają naszemu europejskiemu sukcesowi ludzki wymiar, niejednokrotnie bezinteresownie angażując swój wysiłek i energię, by umożliwić lokalnym społecznościom skorzystanie z wielkiej szansy jaką są fundusze europejskie. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w Arkadach Kubickiego przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska oraz Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietę Bieńkowską.
Ogromne zainteresowanie zwiedzających wzbudziły stoiska wystawiennicze, na których zaprezentowały się instytucje z całej Polski zajmujące się wdrażaniem programów współfinansowanych ze środków europejskich.

Wśród nich zaprezentowali się również przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, czyli Departament Funduszy Europejskich, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, a także Biuro ds. Spraw Zagranicznych Programów Pomocy w Ochronie Zdrowia. Uczestnicy zapoznali się z możliwościami dofinansowania inwestycji w ochronie zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Potencjalni beneficjenci mogą także skorzystać z dofinansowania na studia pomostowe, szkolenia i akredytacje finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Priorytetu Opieka zdrowotna i opieka nad dzieckiem w ramach MF EOG (Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego) i NMF (Norweski Mechanizm Finansowy). Zainteresowani mogli uzyskać informacje na temat terminów składania wniosków oraz dokumentów niezbędnych do aplikowania o środki unijne. Ponadto, odwiedzający mogli obejrzeć liczne wystawy dotyczące projektów realizowanych w Polsce, a także skorzystać z interaktywnej mapy unijnych dotacji.

Kolejna edycja już za rok. Na pewno tam będziemy.

Więcej informacji
Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2009-05-09
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 5156 wizyt

 
2001-2020 © by Ministerstwo Zdrowia.