Ogłoszenia 
 

Podsekretarz stanu Marek Twardowski wziął udział w posiedzeniu Nieformalnej Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich w Jonkoping


MINISTERSTWO ZDROWIA
BIURO PRASY I PROMOCJI

Warszawa, 17.07.2009 rokuINFORMACJA PRASOWA


W dniu 6 lipca 2009 r. podsekretarz stanu Marek Twardowski wziął udział w posiedzeniu Nieformalnej Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich w Jonkoping (Szwecja). Podczas spotkania zostały omówione na sesjach plenarnych tematy: grypa typu A (H1N1), antybiotykoodporność – nowoczesne rozwiązania w celu zapewnienia dostępności do skutecznej antybiotykoterapii, alkohol i zdrowie oraz prawa pacjenta w transgranicznej opiece zdrowotnej.

Na sesji plenarnej poświęconej grypie typu A (H1N1) uczestnicy zapoznali się ze sprawozdaniem ekspertów, oceną obecnej sytuacji (ECDC i EMEA) i opinią komisji Europejskiej. Podczas dyskusji na temat wzorów konsumpcji alkoholu i reklam alkoholu skierowanych do młodych ludzi, podsekretarz stanu Marek Twardowski poinformował o istniejących w Polsce rozwiązaniach prawnych regulujących zasady zamieszczania reklamy w mediach.

/-/ Krzysztof Suszek
Dyrektor Biura Prasy i Promocji

Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2009-07-21
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 4880 wizyt

 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.