Ogłoszenia 
 

Informacja po spotkaniu Minister Zdrowia Ewy Kopacz z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” regionów Śląsko-Dąbrowskiego, Częstochowskiego oraz Podbeskidzkiego


MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY

Warszawa, 4.11.2009 rokuInformacja po spotkaniu Minister Zdrowia Ewy Kopacz z przedstawicielami
NSZZ „Solidarność” regionów Śląsko-Dąbrowskiego, Częstochowskiego
oraz Podbeskidzkiego w dniu 4 listopada 2009 r.


W trakcie spotkania omówiono kwestie związane z kontraktowaniem świadczeń opieki zdrowotnej ze świadczeniodawcami działającymi na terenie województwa śląskiego. Uczestnicy spotkania zidentyfikowali najważniejsze problemy.

Minister Zdrowia zapowiedziała, że zobowiąże Prezesa NFZ do przedstawienia informacji na temat planowanej na rok 2010 puli środków przeznaczonych na Śląski Oddział Wojewódzki NFZ (wyliczonej wg nowego algorytmu podziału środków) w porównaniu do analogicznych kwot określonych w planie NFZ na rok 2009 oraz rzeczywiście wydatkowanych w roku 2009.

Uzgodniono, że Śląski Oddział Wojewódzki NFZ zapłaci szpitalom za świadczenia ponadlimitowe ratujące życie wykonane w roku 2009. Środki na ten cel pochodzić będą w części z zapłaty za świadczenia udzielane pacjentom spoza województwa śląskiego (środki z tzw. migracji) oraz środków przekazanych dodatkowo przez Prezesa NFZ do Oddziału zarządzeniem z dnia 19 października br.

67 mln zł przekazanych Śląskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu NFZ zarządzeniem z dnia 19 października br. skierowane zostaną do szpitali.
Ustalono termin kolejnego spotkania na dzień 18 listopada 2009 r.


/-/ Piotr Olechno
Rzecznik Prasowy

Wersja do drukuPowrót


Data publikacji:
       2009-11-04
Opublikowany przez: Małgorzata Woźniak-Juhre

Statystyka strony: 5542 wizyt

 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.