Ogłoszenia 
 

II Edycja badań Projektów Regionalnych e-Zdrowie – ankieta regionalna


II Edycja badań Projektów Regionalnych e-Zdrowie – ankieta regionalna


Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia uruchomiło kolejną edycję badań, kierowanych do podmiotów ochrony zdrowia oraz instytucji wdrażających projekty e-Zdrowie w regionach kraju.

Jeżeli realizujecie Państwo projekty mające na celu wdrożenie systemów informacyjnych (w tym dotyczących elektronicznej dokumentacji medycznej), budowę infrastruktury ICT, zakup oprogramowania, czy też aparatury medycznej, zwracamy się z uprzejmą prośbą o uzupełnienie ankiety regionalnej.

Informacje przekazane w ankiecie regionalnej będą pomocne w procesie wdrażania zapisów ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia dla podmiotów świadczących usługi medyczne. Oczekiwane do pozyskania dane są szczególnie istotne z punktu widzenia realizacji przez CSIOZ projektu pn. „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” – Projekt P1.

Przypominamy, że Projekt P1 ma na celu budowę ogólnopolskiej, elektronicznej platformy usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia, umożliwiającej organom administracji publicznej, w tym administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorcom (m.in. zakładom opieki zdrowotnej, aptekom) i obywatelom gromadzenie, analizę i udostępnianie zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych. Projekty Regionalne mające na celu wdrożenie podobnych rozwiązań udostępniających informacje z zakresu ochrony zdrowia, posiadają punkt styku z Projektem P1 w obszarze publikowania informacji o ochronie zdrowia. Dlatego budowa regionalnych platform e-Zdrowia powinna być realizowana przy współpracy z CSIOZ, aby zapewnić spójność i interoperacyjność wdrażanych rozwiązań.

Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety regionalnej.
Szczegółowe informacje na temat badania oraz link do ankiety dostępne są na stronie CSIOZ w przestrzeni Współpraca z Regionami - Ważne wydarzenia (link do strony: http://www.csioz.gov.pl/wydarzenieDetail.php?id=6 )
Termin nadsyłania uzupełnionych ankiet to 30 września 2013 r.Wersja do drukuPowrót


Data utworzenia:
       2013-09-13
Data publikacji:
       2013-09-13
Opublikowany przez: Marlena Woźniak

Statystyka strony: 6037 wizyt

 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.