Dziennik rejestru zmian 
 

Informacja nt. udziału Pani Agnieszki Pachciarz, Podsekretarza Stanu w spotkaniu Ministrów Zdrowia Państw Grupy Wyszehradzkiej i Austrii


MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY
Agnieszka Gołąbek

Warszawa, 18 kwietnia 2012 r.


Informacja nt. udziału Pani Agnieszki Pachciarz, Podsekretarza Stanu w spotkaniu Ministrów Zdrowia Państw Grupy Wyszehradzkiej i Austrii


Pani Agnieszka Pachciarz, Podsekretarz Stanu wzięła udział w spotkaniu Ministrów Zdrowia Państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) i Austrii, które odbyło się 13 kwietnia br. w Pradze. Spotkanie poświęcone było dwóm tematom: kwestii funkcjonowania systemów ochrony zdrowia w kontekście zróżnicowanej sytuacji gospodarczej, w której znalazły się państwa V4 oraz implementacji Dyrektywy UE w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej.
W ramach pierwszego tematu omawiano zagadnienia dotyczące działań organizujących i porządkujących funkcjonowanie systemu zdrowia, zapewniania właściwego bilansu przychodów i wydatków systemów ochrony zdrowia oraz kwestie podnoszenia dostępności i jakości opieki zdrowotnej.
Drugim tematem była implementacja Dyrektywy UE w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej, której przepisy muszą zostać wdrożone do prawodawstw państw członkowskich do października 2013 r. Przedstawiciele państw V4 i Austrii podzielili się opiniami nt. przewidywanych konsekwencji dla systemów ochrony zdrowia związanych z implementacją Dyrektywy.


/-/Agnieszka Gołąbek
Rzecznik Prasowy

Wersja do drukuPowrót


Data utworzenia:
       2012-04-18
Data publikacji:
       2012-04-18
Opublikowany przez: Marlena Woźniak

Pokaż rejestr zmian


Schowaj rejestr zmian
Data modyfikacji Modyfikowany przez Akcja
2012-04-18Marlena Woźniak Utworzenie wpisu

Statystyka strony: 4904 wizyt

 
2001-2019 © by Ministerstwo Zdrowia.